poniedzia?ek, 19 kwietnia 2021r.
Home Media Zespół Historia
Historia

 

Aby dogłębnie poznać genezę powstania zespołu piłki siatkowej na terenie Gminy Kamień należy cofnąć się do lat 40 ubiegłego stulecia. Wtedy to w roku 1946 z inicjatywy Edwarda Majczaka na Nowym Kamieniu powstała drużyna piłki siatkowej, która była jedną z kilku sekcji klubu LZS. Pod koniec lat 50 zespół piłki siatkowej zdobywał w kolejnych 3 latach mistrzostwo Powiatu. W roku 1977 siatkarze z Kamienia grający pod szyldem Ludowego Zespołu Sportowego zdobyli I miejsce w zawodach wojewódzkich i V miejsce na Spartakiadzie Pracowników Gospodarki Żywnościowej. Ówczesny zespół piłki siatkowej tworzyli: Leszek Błądek(koordynator), Tadeusz Watras, Aleksander Cymerys, Roman Małysa, Władysław Kostyra, Wiesław Piróg, Władysław Walicki, Franciszek Miazga, Jan Tabor.

Obecnie zespół LUKS Kamień powstały w 2008 roku przy Liceum Ogólnokształcącym im. Św. Stanisława Kostki w Kamieniu bierze udział w rozgrywkach IV ligi mężczyzn. Sezon 2011/12 będzie ich czwartym sezonem w rozgrywkach ligowych.

W historii zapisały się również siatkarki, które w sezonie 2010/11 wystąpiły w rozgrywkach ligowych w kategorii kadetek, a także zdobyły 3 miejsce Powiatu Rzeszowskiego w rozgrywkach szkół gimnazjalnych.

 

 

Michał Pisula

 

Kto jest online


     Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 

Wsparcie działalności

 

Towarzystwo  Przyjaciół   Kamienia

 jest organizacją pożytku publicznego.

Można przekazać 1 % podatku

 W zeznaniu podatkowym należy wpisać:   KRS - 000 0037454

i deklarowaną kwotę podatku.

 

Wypełnij PIT on-line i przekaż 1% dla Towarzystwa Przyjaciół Kamienia

Copyright ? 2010 Towarzystwo Przyjaciół Kamienia. Design KrS, Valid XHTML, CSS