niedziela, 05 lipca 2020r.
Home Ważne wydarzenia Święto Strażaków w Gminie Kamień
Święto Strażaków w Gminie Kamień PDF Drukuj Email

        Od początku istnienia straży pożarnej w Polsce strażacy obchodzili swoje święto 4 go maja w rocznicę śmierci św Floriana i to czynią do dnia dzisiejszego. W tym roku uroczystości gminne odbyły się 3 maja w Krzywej wsi, miejscowości która w 1960 roku przeżyła największą klęskę pożaru w gminie. Spłonęło 15 budynków w tym 6 mieszkalnych. Brak wody i silny wiatr utrudniały gaszenie a słomiane dachy łatwo się zapalały.
          Straż Pożarna w Krzywej Wsi powstała w 1951r z inicjatywy miedzy innymi Marcina Surdyki, Piotra Skomro, Antoniego Walickiego i wielu innych. Dziś Straż ma pięknie urządzone remizę, samochód bojowy i ma na swoim koncie wiele innych osiągnięć.
  Zarząd pracuje w następującym składzie: Prezes Tomasz Iskra, Naczelnik Andrzej Surdyka, Skarbnik Krzysztof Majaka, Sekretarz Bogdan Nizioł, Gospodarz Wiesław Piróg .          Uroczystość gminna rozpoczęła się mszą świętą w miejscowym kościele. Następnie odbyło się spotkanie strażaków na którym wręczono medale, odznaczenia i wyróżnienia. W uroczystości uczestniczył Wójt Gminy Ryszard Bugiel, Radni rady gminnej, Sołtysi, Pracownicy Gminnego Ośrodka Zdrowia i Strażacy z wszystkich jednostek z terenu gminy.

       Złoty medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymał - Iskra Tomasz i Jacek Kucaba.


        Srebrny medal - Surdyka Dariusz, Brązowe medale - Wiesław Piróg. Andrzej Surdyka, Krzysztof Majka, Bogdan Nizioł, Mieczysław Wilk i Stanisław Surdyka.


         Wzorowego Strażaka otrzymali - Andrzej Surdyka, Zbigniew Klimek, Piotr Klimek, Adam Klimek, Marcin Surdyka i Marcin Łach.


         Wysługę lat - Leszek Skomro, Józef Rodzeń, Józef Surdyka, Zbigniew Piróg, Jerzy Klimek, Tadeusz Łach i Jerzy Łach.


  Spotkanie zakończyło się wspólnym obiadem.

Pomnik w Kamieniu  Galeria Obchodów święta Strażaka w Kamieniu
 

Kto jest online


     Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości 

Wsparcie działalności

 

Towarzystwo  Przyjaciół   Kamienia

 jest organizacją pożytku publicznego.

Można przekazać 1 % podatku

 W zeznaniu podatkowym należy wpisać:   KRS - 000 0037454

i deklarowaną kwotę podatku.

 

Wypełnij PIT on-line i przekaż 1% dla Towarzystwa Przyjaciół Kamienia

Copyright ? 2010 Towarzystwo Przyjaciół Kamienia. Design KrS, Valid XHTML, CSS