poniedzia?ek, 19 kwietnia 2021r.
Home Aktualności II Turniej brydża sportowego w Kamieniu
II Turniej brydża sportowego w Kamieniu

       W dniu 18 grudnia br w nowo odremontowanych salach Skarbnicy Pamięci i Biblioteki Gminnej, dawnej szkoły w Kamieniu, Towarzystwo Przyjaciół Kamienia zorganizowało turniej brydża towarzyskiego. [pierwszy turniej odbył się w 1975r]. Gośćmi Turnieju byli Wójt Gminy Ryszard Bugiel i Przewodniczący Rady Powiatu rzeszowskiego Jerzy Bednarz.

       Witając gości Prezes Towarzystwa Józef Czubat powiedział „w statucie Towarzystwo jest zapis - należy utrzymywać stały kontakt z rodakami w kraju i za granicą”. Czyniąc zadość temu zapisowi zorganizowaliśmy spotkanie brydżowe jak również prowadzimy na bieżąco stronę internetową Towarzystwa.
      W turnieju wzięli udział: Jozef Pirog, Helena Sączowa, Jerzy Sączawa, Jan Sączawa wszyscy z Niska, Tadeusz Sączawa z Stalowej Woli, Stanisław Piróg z Krzywej Wsi, Henryk Piela i Jan Mizerski z Nowego Kamienia, Czesław Błąd, Józef Czubat i Jacek Partyka z synami z Kamienia Górki.
     Uczestniczyli również: Marek Błądek, Zbigniew Płodzień, Antoni Partyka, Janiec Jan, Jan Orszak. Zdjęcia wykonał Jan Orszak, a kolacje dla uczestników przygotowała Pani Zofia Bednarz i Wiesława Wyka.
 
       Uczestnicy spotkania zaproponowali zorganizowanie szkolenia i nauki podstawowych zasad gry w bridża towarzyskiego.
       Chętni mogą się zgłaszać pod nr tel 605107029
 

Pomnik w Kamieniu Galeria - Przedświąteczny turniej brydża towarzyskiego

List Tadeusza Krawczyka na temat Turnieju Brydżowego:

 

Prezes Towarzystwa Przyjaciół Kamienia.

Gratuluję pomysłu. Inspiracją do napisania tego krótkiego wspomnienia było zaproszenie na „II Turniej brydża sportowego” w Kamieniu. Nie mogłem wziąć udziału, gdyż w tym czasie przebywałem w sanatorium.
Wspominam:
W latach 1957-61 mieszkałem w Rzeszowie, ale prawie co tydzień przyjeżdżałem do rodziców w Kamieniu. W czasie wolnym od pomocy w pracach rolnych, z rówieśnikami grałem w piłkę siatkową na gminnej posesji (obok obecnego domu Tadeusza Szewczyka), a wieczorami w brydża. Partnerami byli, wszyscy już nieżyjący dzisiaj: Józef Majka, Józef Bąk, Andrzej Sączawa, a także często odwiedzający matkę, mieszkający w Rzeszowie Zdzisław Nicał. Może byli jeszcze inni, ale nie pamiętam, bo to przecież ponad pół wieku temu.
Dzisiaj aby grać w brydża nie trzeba wychodzić z domu. Gram na portalach internetowych. Obiecuję. Jeżeli będzie następny turniej w Kamieniu, to namówię któregoś z partnerów internetowych i przyjadę. Serdecznie pozdrawiam

Tadeusz Krawczyk

 

 

Kto jest online


     Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Wsparcie działalności

 

Towarzystwo  Przyjaciół   Kamienia

 jest organizacją pożytku publicznego.

Można przekazać 1 % podatku

 W zeznaniu podatkowym należy wpisać:   KRS - 000 0037454

i deklarowaną kwotę podatku.

 

Wypełnij PIT on-line i przekaż 1% dla Towarzystwa Przyjaciół Kamienia

Copyright ? 2010 Towarzystwo Przyjaciół Kamienia. Design KrS, Valid XHTML, CSS