sobota, 27 lutego 2021r.
Home Aktualności "Sobótka" w Podlesiu
"Sobótka" w Podlesiu

 

     W sobotę 11. czerwca, jak co roku w Podlesiu zorganizowana została tradycyjna "Sobótka". Dla niewtajemniczonych "Sobótka" urządzana jest dzień przed Świętem Zesłania Ducha Świętego, rozpala się wówczas ogromne ognisko, którego płomienie symbolizują języki nadane apostołom.

     Przygotowaniem drzewa na ognisko zajmuje się młodzież, często trzeba poświęcić cały dzień, aby osiągnąć kilkunastometrową pochodnię. W tym roku na "Sobótce" zebrało się kilkadziesiąt osób z Podlesia, a także Kamienia-Górki i Krzywej Wsi. Punktualnie o godzinie 22 zgromadzeni odpalili "Sobótkę", która zgodnie z zamiarem organizatorów była większa, niż rok temu. Dodatkową niespodzianką było przygotowane na tą imprezę hasło "Tak się bawi Podlesie", podświetlone przez sporą ilość środków pirotechnicznych. Całość dała niesamowity efekt. Po około pół godzinie wszyscy zebrani przenieśli się pod klubową szatnię "Podlesianki", gdzie przygotowano grilla i napoje chłodzące. Impreza trwała do białego rana. Wszystkich chętnych organizatorzy zapraszają za rok i obiecują, że będzie jeszcze ciekawiej.

 


Filmiki z obchodów "Sobótki" dosępne są pod adresem: http://podlesianka-podlesie.futbolowo.pl/news,1001206,sobotka-2011.html

 

Kto jest online


     Naszą witrynę przegląda teraz 260 gości 

Wsparcie działalności

 

Towarzystwo  Przyjaciół   Kamienia

 jest organizacją pożytku publicznego.

Można przekazać 1 % podatku

 W zeznaniu podatkowym należy wpisać:   KRS - 000 0037454

i deklarowaną kwotę podatku.

 

Wypełnij PIT on-line i przekaż 1% dla Towarzystwa Przyjaciół Kamienia

Copyright ? 2010 Towarzystwo Przyjaciół Kamienia. Design KrS, Valid XHTML, CSS