?roda, 22 sierpnia 2018r.
Home Aktualności
Aktualności
Dbają o wieś

     Gmina Kamień nabiera uroku i cieszy oko zarówno mieszkańców, jak i kierowców przejeżdżających przez naszą wieś, dzięki nowoposadzonym drzewkom.

 


     Hasło do pracy rzucił sołtys Adam Majowicz, a wraz z nim radny Franciszek Rurak. W ruch poszły łopaty i beczkowóz. Z funduszu sołeckiego zostały zakupione drzewka klonu, które kolejny już dzień sadzone są wzdłuż drogi krajowej nr 19 pomiędzy chodnikiem, a rowem, w sołectwie Kamień – Górka. Łącznie zasadzono już ok. 450 drzewek. Wykopanie odpowiednich dołów w twardej jak skała ziemi nie jest to zbyt prostą sprawą, gdy od sierpnia nie spadło ani kropli deszczu. Jednak profesjonalizm widać na każdym kroku. Drzewka zaraz po posadzeniu są podlewane wodą z beczkowozu, następnie przywiązywane do podpierających je palików, zaś pnie zostają zabezpieczone przed podkaszarkami.
 

 
Warto zwiedzić tą miejscowość

     Grupa turystów z Kamienia w czasie pobytu we Lwowie na Ukrainie postanowiła odwiedzić miasteczko Żółkiew, gdzie w latach 30-tych stacjonował 11. Pułk Kawalerii Wojska Polskiego. Wśród ułanów byli Leon Łach, Stanisław Rodzeń, Antoni Miazga z Grądu, a może także inni chłopcy z Kamienia i okolic.


      Szukając dokumentów w archiwum, przy ogromnej przychylności tamtejszych pracowników, udało nam się odnaleźć tylko niżej podany dokument (prawdopodobnie jest to zaświadczenie o zakończeniu służby wojskowej).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

  

     W dalszej kolejności przedstawiamy zdajecie koszar, w którym stacjonowali Kamieniacy.

 

     Jeśli ktoś ma pamiątki lub informacje, dotyczące w/w tematu, prosimy o kontakt z Towarzystwem Przyjaciół Kamienia.

 

Kamień, dnia 15.10.2011 r.
 

 
Najpiękniejsze ogrody w Gminie Kamień

     Szczególnie urokliwymi miejscami w Gminie Kamień, budzącymi zachwyt otoczenia, są umiejętnie zaprojektowane, starannie urządzone i pielęgnowane ogródki i ogrody przydomowe. Ich właściciele z pasją oddają się sztuce ogrodowej, co uwidacznia się w różnorodności stylów oraz bogactwie motywów kompozycyjnych, tworzących efektowne i często kameralne struktury ogrodowe.

     Środowiskowy Dom Samopomocy w Kamieniu, we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich, zorganizował „Konkurs na najpiękniejsze ogródki w Gminie Kamień”.

     Oto przykładowa fotografia jednego z najładniejszych gminnych ogrodów:

Ogród Wiesławy Tupaj w Kamieniu Prusinie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Pozostałe zdjęcia można obejrzeć w galerii w folderze „Gminne ogrody”.
 

 
"Sobótka" w Podlesiu

 

     W sobotę 11. czerwca, jak co roku w Podlesiu zorganizowana została tradycyjna "Sobótka". Dla niewtajemniczonych "Sobótka" urządzana jest dzień przed Świętem Zesłania Ducha Świętego, rozpala się wówczas ogromne ognisko, którego płomienie symbolizują języki nadane apostołom.

Więcej…
 
Wielka impreza gwarowa w Kamieniu

      W pięknie udekorowanej hali sportowej przy szkole w Kamieniu 6 tego marca br. odbyła się już po raz 11-ty impreza gwarowa GwarKam.
      W imprezie uczestniczył Pan Jan Bury Poseł na sejm Rzeczypospolitej obecny vice-minister skarbu i Pan Stanisław Ożóg Poseł na Sejm Rzeczypospolitej.
      Ksiądz Prałat, księża Proboszczowie z Kamienia i Krzywej Wsi, oraz księża związani z nasza gmina z poza jej terenu.
      Swoją obecnością zaszczycili nas Pan Kazimierz Rokita Dyrektor biura Marszałka Województwa Podkarpackiego i Pan Kazimierz Ożóg Profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego.
      Uczestniczyli również władze Powiatu i Gminy oraz bardzo licznie przybyli mieszkańcy gminny i okolic.

 

Pomnik w Kamieniu Galeria - GwarKam 2011

/zdjęcia z imprezy udostępniła Pani Irena Maj Syrdyka/

 
« PoczątekPoprzednia12345678NastępnaOstatnie »

Strona 7 z 8

Kto jest online


     Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Wsparcie działalności

 

Towarzystwo  Przyjaciół   Kamienia

 jest organizacją pożytku publicznego.

Można przekazać 1 % podatku

 W zeznaniu podatkowym należy wpisać:   KRS - 000 0037454

i deklarowaną kwotę podatku.

 

Wypełnij PIT on-line i przekaż 1% dla Towarzystwa Przyjaciół Kamienia

Copyright ? 2010 Towarzystwo Przyjaciół Kamienia. Design KrS, Valid XHTML, CSS