czwartek, 01 czerwca 2023r.
Home Aktualności
Aktualności
II Turniej brydża sportowego w Kamieniu

       W dniu 18 grudnia br w nowo odremontowanych salach Skarbnicy Pamięci i Biblioteki Gminnej, dawnej szkoły w Kamieniu, Towarzystwo Przyjaciół Kamienia zorganizowało turniej brydża towarzyskiego. [pierwszy turniej odbył się w 1975r]. Gośćmi Turnieju byli Wójt Gminy Ryszard Bugiel i Przewodniczący Rady Powiatu rzeszowskiego Jerzy Bednarz.

       Witając gości Prezes Towarzystwa Józef Czubat powiedział „w statucie Towarzystwo jest zapis - należy utrzymywać stały kontakt z rodakami w kraju i za granicą”. Czyniąc zadość temu zapisowi zorganizowaliśmy spotkanie brydżowe jak również prowadzimy na bieżąco stronę internetową Towarzystwa.
      W turnieju wzięli udział: Jozef Pirog, Helena Sączowa, Jerzy Sączawa, Jan Sączawa wszyscy z Niska, Tadeusz Sączawa z Stalowej Woli, Stanisław Piróg z Krzywej Wsi, Henryk Piela i Jan Mizerski z Nowego Kamienia, Czesław Błąd, Józef Czubat i Jacek Partyka z synami z Kamienia Górki.
     Uczestniczyli również: Marek Błądek, Zbigniew Płodzień, Antoni Partyka, Janiec Jan, Jan Orszak. Zdjęcia wykonał Jan Orszak, a kolacje dla uczestników przygotowała Pani Zofia Bednarz i Wiesława Wyka.
 
       Uczestnicy spotkania zaproponowali zorganizowanie szkolenia i nauki podstawowych zasad gry w bridża towarzyskiego.
       Chętni mogą się zgłaszać pod nr tel 605107029
 

Pomnik w Kamieniu Galeria - Przedświąteczny turniej brydża towarzyskiego

List Tadeusza Krawczyka na temat Turnieju Brydżowego:

 

Prezes Towarzystwa Przyjaciół Kamienia.

Gratuluję pomysłu. Inspiracją do napisania tego krótkiego wspomnienia było zaproszenie na „II Turniej brydża sportowego” w Kamieniu. Nie mogłem wziąć udziału, gdyż w tym czasie przebywałem w sanatorium.
Wspominam:
W latach 1957-61 mieszkałem w Rzeszowie, ale prawie co tydzień przyjeżdżałem do rodziców w Kamieniu. W czasie wolnym od pomocy w pracach rolnych, z rówieśnikami grałem w piłkę siatkową na gminnej posesji (obok obecnego domu Tadeusza Szewczyka), a wieczorami w brydża. Partnerami byli, wszyscy już nieżyjący dzisiaj: Józef Majka, Józef Bąk, Andrzej Sączawa, a także często odwiedzający matkę, mieszkający w Rzeszowie Zdzisław Nicał. Może byli jeszcze inni, ale nie pamiętam, bo to przecież ponad pół wieku temu.
Dzisiaj aby grać w brydża nie trzeba wychodzić z domu. Gram na portalach internetowych. Obiecuję. Jeżeli będzie następny turniej w Kamieniu, to namówię któregoś z partnerów internetowych i przyjadę. Serdecznie pozdrawiam

Tadeusz Krawczyk

 

 
Uroczyste przekazanie i poświecenie samochodów strażackich

 

     W dniu 8 listopada br. na rzeszowskim Podpromiu odbyło się uroczyste przekazanie 72 samochodów ratowniczo-gaśniczych dla zawodowych i ochotniczych straży pożarnych z terenu województwa podkarpackiego.

     W uroczystości uczestniczył Wiceprezes Rady Ministrów Waldemar Pawlak, Wiceminister Skarbu Państwa Jan Bury, władze wojewódzkie i licznie zgromadzeni strażacy, policjanci i inne służby mundurowe.

      Z terenu naszej gminy uczestniczył Wójt Gminy Ryszard Bugiel, Prezes OSP Kamień Józef Czubat i Komendant Gminny OSP Adam Zając. 

      Zabierając głos Premier Waldemar Pawlak podziękował wszystkim służbom mundurowym, władzom lokalnym i mieszkańcom za prace w czasie powodzi,życzył sukcesów w pracy i wszystkiego najlepszego w życiu osobistym. Szczególne zasłużonym wraz z Wojewodą Podkarpackim Mirosławem Korapyta wręczył odznaczenia i dyplomy. 

      Premier Waldemar Pawlak w asyście Marszałka województwa Podkarpackiego Zygmunta Cholewińskiego i Wiceministra Jana Burego przekazał samochód dla OSP Kamień.

       Poświecenia samochodu dokonał Kapelan Podkarpackich Strażaków ks. Jan Krynicki.

 
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamieniu rozpoczęła działalność

 

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamieniu

      Przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamieniu powstała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Jednostka ta zaistniała z inicjatywy zarządu OSP w Kamieniu i pomocy Wójta naszej gminy. Nadzór pedagogiczny z ramienia Zespołu Szkół w Kamieniu sprawuje Pani mgr Bernadeta Bugiel. Należy do niej 22 uczniów, w wieku od 11 do 16 lat. Opiekunami Młodzieżowej Drużyny OSP zostali Druhowie Krzysztof Lach i Krzysztof Sibiga oraz Komendant Gminny OSP Adam Zając. Ich zadaniem będzie szkolenie teoretyczne oraz praktyczne młodych adeptów pożarnictwa. Już rozpoczęły się ćwiczenia na torze przeszkód.

Więcej…
 

 Szanowni Państwo !!!

 

Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Kamienia w Kamieniu dziękuje  za przekazanie  1% podatku na działalność naszej organizacji pożytku publicznego.

 

W roku bieżącym  1% podatku przekazało 57 podatników na kwotę - 3,468 zł  [w roku ubiegłym 2.230 zł ]

 

Imiennie 1%  przekazało  -  27 podatników; na  kwotę - 1 908 zł w tym:

Anna i Radosław Cyrano z Przemyśla, Jadwiga i Dariusz Cholewa, Zofia Buczkowska i Józef Kiełb z Łowiska, Danuta i Janusz Dec z Nienadówki, Józefa i Bolesław Socha z Niska, Alicja i Tadeusz Saj z Opola, Krzysztof Kiełb z Jeżowego, Jan Oczkowski z Starego Nartu, Janina i Franciszek Kraczka z Rusocic .

           1% swojego podatku z terenu Kamienia przekazali:

Tadeusz Błąd, Eleonora Błądek, Grażyna  i Robert Sycz, Marta i Marek Oczkowski, Józef Dudzik, Monika Konior, Genowefa i Henryk Moskal, Emilia i Lesław Pirog, Czesław Kozak, Stanisław Gancarz , Alicja  Gancarz, Adam Dudzik, Agata Pirog, Wojciech Pirog, Wiesława i Józef Mączka, Edward Pirog i Józef Czubat.

 

Anonimowo z poza Kamienia 1% przekazało  nam 13 podatników na kwotę 967  zł w tym ;

z Rzeszowa - 2  osoby, Warszawy - 2, Przemyśla - 2, Lęcznej -1, Kamienia Pomorskiego - 1, Krakowa -1, Lublina - 2, Niska-2, Leżajska - 1.

Z  Gminy Kamień anonimowo przekazało 1 % podatku  17-tu podatników na kwotę 593 zł

 

Otrzymane od Państwa środki planujemy przeznaczyć na:

Nagrody dla uczestników GwarKamu 2011                                              1.500 zł

Zakup strojów sportowych dla drużyny juniorów Sokoła w Kamieniu  400 zł

Opłaty z tytułu prowadzenia strony internetowej Towarzystwa               900 zł

Organizacje turniejów szachowego i bridżowego                                    568 zł

Wydatki biurowe                                                                                              100 zł

 

Otrzymane w roku 2009 środki z tytułu  1% podatku od Państwa wydatkowaliśmy na:

Remont cmentarz ewangelickiego w Nowym Kamieniu                        500 zł

Nagrody dla uczestników Gwaram - 2010                                                1 200 zł

Opłaty z tytułu prowadzenia strony internetowej                                       600 zł

 

Dziękujemy i prosimy o przekazanie podatku w roku przyszłym.

 
Jubileuszowy GwarKam

       14 lutego 2010 roku hala sportowa Zespołu Szkół w Kamieniu wypełniła się mieszkańcami naszej gminy, którzy, mimo wyjątkowo niesprzyjającej aury, zechcieli po raz kolejny spotkać się z kamieńską gwarą. Impreza ta, która na trwałe już wpisała się w życie kulturalne Kamienia, rokrocznie gromadzi wszystkich tych, którym nieobca jest troska o to, aby zachować mowę, tradycję, obyczaje i wytwory materiale przodków.

 

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia11121314NastępnaOstatnie »

Strona 14 z 14

Kto jest online


     Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 

Wsparcie działalności

 

Towarzystwo  Przyjaciół   Kamienia

 jest organizacją pożytku publicznego.

Można przekazać 1,5 % podatku

 W zeznaniu podatkowym należy wpisać:   KRS - 000 0037454

i deklarowaną kwotę podatku.

 

Wypełnij PIT on-line i przekaż 1.5% dla Towarzystwa Przyjaciół Kamienia

Copyright ? 2010 Towarzystwo Przyjaciół Kamienia. Design KrS, Valid XHTML, CSS