środa, 05 sierpnia 2020r.
Home
Wydarzenia


Turniej Szachowy w Zapole Szkół w Kamieniu

       W dniu 1 czerwca br w Zespole Szkół w Kamieniu, odbył się turniej szachowy uczennic i uczniów tej szkoły. Turniej zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Kamienia przy współudziale pana Janusza Lady i pana Marka Koniora.

       Najlepszym szachista Zespołu Szkół został Łukasz Socha dalsze miejsca zajęli: Piotr Piędel,  Augustyn Pieróg, najlepsza z dziewcząt Katarzyna Majczak zajęła 4- te miejsce, następne miejsca zajęli, Mateusz Sapała, Kamil Bednarz, Filip Oczkowski, Robert Tabor, Mateusz Partyka i Aleksandra Partyka.

       W imieniu towarzystwa Przyjaciół Kamienia dyplomy uczestnikom wręczyli, Dyrektor Zespołu Szkół Józef Łach i Pani dyrektor Genowefa Saj.

       Nagrody uczestnikom ufundowali właściciele zakładów: Pan Marek Konior i Mirosław Piedel. 

      Obsługę sędziowska zabezpieczył Kierownik Sekcji szachowej przy TPK Marek Konior.

 
Święto Strażaków w Gminie Kamień

        Od początku istnienia straży pożarnej w Polsce strażacy obchodzili swoje święto 4 go maja w rocznicę śmierci św Floriana i to czynią do dnia dzisiejszego. W tym roku uroczystości gminne odbyły się 3 maja w Krzywej wsi, miejscowości która w 1960 roku przeżyła największą klęskę pożaru w gminie. Spłonęło 15 budynków w tym 6 mieszkalnych. Brak wody i silny wiatr utrudniały gaszenie a słomiane dachy łatwo się zapalały.
          Straż Pożarna w Krzywej Wsi powstała w 1951r z inicjatywy miedzy innymi Marcina Surdyki, Piotra Skomro, Antoniego Walickiego i wielu innych. Dziś Straż ma pięknie urządzone remizę, samochód bojowy i ma na swoim koncie wiele innych osiągnięć.
  Zarząd pracuje w następującym składzie: Prezes Tomasz Iskra, Naczelnik Andrzej Surdyka, Skarbnik Krzysztof Majaka, Sekretarz Bogdan Nizioł, Gospodarz Wiesław Piróg .

Więcej…
 
VII Międzygminny Konkurs Recytatorski "Strofy o przyrodzie"

Konkurs Recytatorski      Człowiek od zarania swoich dziejów próbuje - z raz lepszym, raz gorszym skutkiem - zrozumieć, ujarzmić, bądź opisać przyrodę. Czy z należytą pokorą, czy oznaczającym niedobory fantazji pokory brakiem- stwierdzić musimy, że- czy chcemy, czy nie- wpisani jesteśmy w cykl natury, stanowiąc nieledwie jej małe trybiki.


     I dowodem na ową cykliczność, kulisty porządek czasu jest siódmy już Międzygminny Konkurs Recytatorski dla uczniów gimnazjum, który każdej wiosny odbywa się w naszym kamieńskim Zespole Szkół. Kolejny rok zatoczył koło i oto po raz kolejny młodzież z Kamienia, Cholewianej Góry, Łowiska, Jeżowego, Sokołowa Małopolskiego oraz Starego Nartu staje do szlachetnego pojedynku. Organizatorzy dbają, by tematyka corocznych spotkań była różnorodna- były już strofy o miłości, matce, ojczyźnie, Bogu, poezja Zbigniewa Herberta i Juliusza Słowackiego. W tym roku prezentowane wiersze inspirowane były przyrodą.

Więcej…
 
Zebrania Sprawozdawcze Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Kamień

        W miesiącu styczniu i lutym br. odbyły się zebrania sprawozdawcze w OSP Łowisko, Podlesie, Krzywa Wieś ,Nowy Kamień , Błonie-Duble i Kamień.
Na zebraniach omówiono wyniki pracy w 2009 roku i plany na 2010r.Na zebraniach była bardzo wysoka frekwencja ciekawa dyskusja w trosce o bezpieczeństwo pożarowe i drogowe.
       W zebraniu w Kamieniu uczestniczył Wójt Gminy który potwierdził że wnioskowany remont remizy w będzie wykonany, oraz poinformował o zabezpieczeniu środków finansowych na zakup nowego samochodu strażackiego dla OSP w Kamieniu.
Samorząd Gminy planuje zakupić 8 kompletów mundurów wyjściowych i kilka dla drużyny młodzieżowej.

Więcej…
 
Obchody 10-cio lecia założenia Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Gminy Kamień

 

       W sobotę 16.01.2010 członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Gminy Kamień, mieszkańcy Środowiskowego Domu Samopomocy, Parafialny Zespół Charytatywny i jego podopieczni oraz zaproszeni goście, spotkali się w budynku Zespołu Szkół im. św. St. Kostki w Kamieniu, na spotkaniu opłatkowym połączonym z obchodami jubileuszu 10-lecia założenia Stowarzyszenia.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia123456NastępnaOstatnie »

Strona 5 z 6

Kto jest online


     Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 

Wsparcie działalności

 

Towarzystwo  Przyjaciół   Kamienia

 jest organizacją pożytku publicznego.

Można przekazać 1 % podatku

 W zeznaniu podatkowym należy wpisać:   KRS - 000 0037454

i deklarowaną kwotę podatku.

 

Wypełnij PIT on-line i przekaż 1% dla Towarzystwa Przyjaciół Kamienia

Copyright ? 2010 Towarzystwo Przyjaciół Kamienia. Design KrS, Valid XHTML, CSS