poniedzia?ek, 10 grudnia 2018r.
Home Listy Czytelników
Listy Czytelników

          Ostatnimi czasy dostajemy od Was- naszych gości, e-maile z różnymi informacjami, podziękowaniami i uwagami.

            Postanowiliśmy więc dodać nową zakładkę z otrzymanymi od Was listami. Przeglądając stare fotografie z naszej galerii i czytając na stronie artykuły, rozpoznajecie swoją rodzinę, sąsiadów i znajome okolice, a następnie wysyłacie nam swoje własne spostrzeżenia. Serdecznie Wam za to dziękujemy! Zachęcamy do współtworzenia naszej strony internetowej i przesyłania wszelkich informacji, uwag, opisów zdjęć i materiałów.


            W tym dziale będziemy umieszczać Wasze listy z materiałami, uwagami, wszelkie prośby i podziękowania. Jeśli macie jakiekolwiek materiały, informacje lub chcielibyście coś umieścić na naszej stronie, możecie wszystko to przesłać na adresy mailowe znajdujące się w dziale Kontakt lub za pomocą FORMULARZA KONTAKTOWEGOList Tadusza Krawczyka

Szanowny Panie Prezesie !
        Serdecznie dziękuję za uruchomienie strony internetowej Towarzystwa Przyjaciół Kamieni a  szczególnie galerii zdjęć. Chwalę się tą stroną gdzie tylko mogę, w kraju i za granicą. Jest tam kilka zdjęć z udziałem mojego ojca Walentego  a także moje i moich sióstr Marysi i Janiny (na przykład bijących się śnieżkami z Ojcem i ze mną).Kompletnym zaskoczeniem dla mnie jest zdjęcie z pogrzebu dziadka Michała Krawczyka  w 1929 r. Nigdy wcześniej tego zdjęcia nie widziałem  a wykonane jest przed moim domem rodzinnym ( 6 lat przed moim urodzeniem). Na zdjęciu rozpoznaję: mojego Ojca w mundurze, gdyż w tym czasie służył w wojsku, jego braci Ignaca i Władka oraz siostrę Marynę a także Stanisława, syna z pierwszego małżeństwa dziadka Michała. Babki Magdaleny Krawczyk na zdjęciu nie rozpoznałem, dlatego pozwalam sobie przesłać jej zdjęcie zamieszczone w książce: " W Puszczy Sandomierskiej" w stroju ludowym Lasowiaków. Stare zdjęcia uzupełniam posiadanym zdjęciem dzieci z przedszkola, na którym jako dziecko klęczę przed księdzem, Nie wiem który jest to rok, chyba 1939, skoro urodziłem się w 1935 r. Na zdjęciu tym z prawej strony jako drugą w górnym rzędzie rozpoznaję siostrę Tadeusza Czubata. Do galerii zdjęć pragnę dołączyć jeszcze moje  zdjęcie rodzinne z nieżyjącymi już rodzicami i bratem Henrykiem  oraz żyjącymi siostrami: Marysią mieszkającą na Wybrzeżu i Janiną Krawczyk-Włoch, autorką kilku powieści (również oddzielne jej zdjęcie  ze spotkania autorskiego). Następne zdjęcia to: Babcia Salomea Delekta, jej mąż Andrzej i zbiorowe ich zdjęcie z dziećmi: Zosią, Cesią, Staszkiem i małym Kazikiem, bez mojej mamy,która w tym czasie była na pracy zarobkowej we Francji - ale z moim ojcem i ze mną. Następne zdjęcie z 1947 r. dorosłych już dzieci Salomei i Andrzeja Delektów,(niestety również bez mojej mamy) : Cecylii żyjącej i mieszkającej w Krakowie, Stanisława, który zginął w wypadku samochodowym i zmarłych : syna Kazimierza, córki Zofii, jej męża  Antoniego Sitarza  oraz ich syna  Stanisława. Dołączam również zdjęcie babci Salomei z wnuczkami: Staszkiem,Kazią i Marysią.
     Z wyrazami szacunku i podziwem za zaangażowanie i dokonania Towarzystwa Przyjaciół Kamienia
Tadeusz Krawczyk
 
Post scriptum:
(...)
      Serdecznie dziękuję za przesłane zaproszenie na X jubileuszowe Spotkanie "Gwar-Kam". Tym razem zamierzam przyjechać z żoną i wnuczkami, zgodnie z intencją zaproszenia. Pragnę z dumą pokazać  wnuczkom nie tylko rodzinne strony, ale także pielęgnowane tradycje kulturalne. Moje zaproszenie na Gwar-Kam i wydrukowane ze strony TPK wspomnienia o Wiktorze Legutko przesłałem swojemu koledze ze szkolnej ławy w Kamieniu, lekarzowi Józefowi Januszowi urodzonemu w Krzywej Wsi a mieszkającemu w Brzesku, który z internetu nie korzysta. Może to go przekona?
(...)Już cieszę się ze zbliżającego  spotkania
Tadek

 
« PoczątekPoprzednia123NastępnaOstatnie »

Strona 3 z 3

Kto jest online


     Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości 

Wsparcie działalności

 

Towarzystwo  Przyjaciół   Kamienia

 jest organizacją pożytku publicznego.

Można przekazać 1 % podatku

 W zeznaniu podatkowym należy wpisać:   KRS - 000 0037454

i deklarowaną kwotę podatku.

 

Wypełnij PIT on-line i przekaż 1% dla Towarzystwa Przyjaciół Kamienia

Copyright ? 2010 Towarzystwo Przyjaciół Kamienia. Design KrS, Valid XHTML, CSS