czwartek, 01 czerwca 2023r.
Home Listy Czytelników
Listy Czytelników

          Ostatnimi czasy dostajemy od Was- naszych gości, e-maile z różnymi informacjami, podziękowaniami i uwagami.

            Postanowiliśmy więc dodać nową zakładkę z otrzymanymi od Was listami. Przeglądając stare fotografie z naszej galerii i czytając na stronie artykuły, rozpoznajecie swoją rodzinę, sąsiadów i znajome okolice, a następnie wysyłacie nam swoje własne spostrzeżenia. Serdecznie Wam za to dziękujemy! Zachęcamy do współtworzenia naszej strony internetowej i przesyłania wszelkich informacji, uwag, opisów zdjęć i materiałów.


            W tym dziale będziemy umieszczać Wasze listy z materiałami, uwagami, wszelkie prośby i podziękowania. Jeśli macie jakiekolwiek materiały, informacje lub chcielibyście coś umieścić na naszej stronie, możecie wszystko to przesłać na adresy mailowe znajdujące się w dziale Kontakt lub za pomocą FORMULARZA KONTAKTOWEGOIII List Tadeusza Krawczyka

Szanowny Pan Józef Czubat
PrezesTowarzystwa Przyjaciół Kamienia

W uzupełnieniu informacji o pobycie w Kamieniu Sławomira Mrożka, poniżej przesyłam spostrzeżenia (na ten temat) mojej siostry Janiny. Serdecznie pozdrawiam Przyjaciół.
Tadeusz Krawczyk

"Ukazał się pierwszy tom dzienników Sławomira Mrożka, obejmujący lata 1962 - 1969 (co zostało uznane za najbardziej oczekiwane wydarzenie literackie roku), niestety, wcześniejsze tomy, jak pisze sam Mrożek, zostały przez niego spalone. Na razie przeglądnęłam tylko z grubsza i z tego co się zorientowałam , są to zapiski typowo literackie, trochę filozofii, metafizyki, odniesien do literatury,bez codziennych czynności czy wydarzen z życia osobistego. Dopiero pod koniec trochę się odsłania po smierci żony. Piszę Ci o tym dlatego, że pisałeś do Kamienia o przebywaniu Mrożka u Kędziora. W książce nic o tym nie ma, ale jest seria zdjęć z dzieciństwa i z podpisów wynika, że żoną Antoniego Mrożka, (ojca Sławomira ) jest Zofia Kędzior (Ludwik Kedzior był jej kuzynem) i że w roku 1941 przebywali w Kamieniu. Są też dwa zdjęcia Sławomira. Na jednym jest z kolegą Alfredem Bareńskim (Bareński, może to błąd korektorski) a na drugim z kolegami (jest ich czworo) i podpisy Kamień 1941.
Pozdr. J.

 
II List Tateusza Krawczyka

Szanowny Panie Prezesie!


      Jeżeli to co piszę, byłoby interesujące dla moich Sympatycznych Rodaków, to proszę opublikować na stronie internetowej Towarzystwa Przyjaciół Kamienia. Serdecznie wszystkich pozdrawiam


Tadeusz Krawczyk

Wspomnienia Tadeusza Krawczyka

 
List Zofii Błąd

Do operatora strony internetowej Towarzystwa Przyjaciół Kamienia

Na zdjęciu w galerii - stare fotografie "wesele Szota Wojciecha z Krzywe Wsi i Karoliny z domu Rodzeń" - z 1940 roku rozpoznałam miedzy gośćmi:

Stanisław Partyka, Ignacy Piekut, Leokadia Saj, Piekut Piotr, Józef Walicki, Stefania Wakuła, Stanisława Partyka, Wojdyła, Maria Radomska, Stefan Piróg, Zofia Błąd, Stefania Czubat, Genowefa Rodzeń, Tekla Orszak, Maria Orszak, Michalina Wojdyła, Katarzyna Krasoń, Helena Partyka, Maria Oczkowska, Bronisława Partyka, Stanisław Radomski, Władysława Radomska, Franciszek Orszak, Piotr Orszak, Katarzyna Sądej, Wojciech Szot, Karolina Szot, Józef Rodzeń, Stanisław Rodzeń, Tadeusz Rodzeń, Józef Partyka, Franciszka Ferenc.

Na zdjęciu z 1946r - z wesela Anieli z domu Rodzeń i Józefa Bochenka ? rozpoznałam :

Marian Rodzeń, Stefania Czubat, Emilia Sitarz, Zofia Stypa, Michał Rodzeń, Janina Kołodziej, Franciszek Kumiega, Wojciech Puzio, Maria Puzio, Józef Puzio, Agnieszka Piekut, Stefania Wakuła, Salomea Olko, Stefania Chrostek, Janina Chrostek, Leonora Saj, Genowefa Rodzeń, Anna Lach, Karolina Szot, Szczepan Kulig, Piotr Rodzeń, Waleria Kida, Franciszka Piekut, Józef Błąd, Tadeusz Rodzeń, Chrostek Maria,

Julian Czubat, Zofia Błąd, Franciszka Rodzeń, Maria Piekut, Jakub Piekut

Z pozdrowieniami dla czytelników strony internetowej - Zofia Błąd z domu Rodzeń

Kamień 3 kwiecień 2010r

 
List Tadusza Krawczyka

Szanowny Panie Prezesie !
        Serdecznie dziękuję za uruchomienie strony internetowej Towarzystwa Przyjaciół Kamieni a  szczególnie galerii zdjęć. Chwalę się tą stroną gdzie tylko mogę, w kraju i za granicą. Jest tam kilka zdjęć z udziałem mojego ojca Walentego  a także moje i moich sióstr Marysi i Janiny (na przykład bijących się śnieżkami z Ojcem i ze mną).Kompletnym zaskoczeniem dla mnie jest zdjęcie z pogrzebu dziadka Michała Krawczyka  w 1929 r. Nigdy wcześniej tego zdjęcia nie widziałem  a wykonane jest przed moim domem rodzinnym ( 6 lat przed moim urodzeniem). Na zdjęciu rozpoznaję: mojego Ojca w mundurze, gdyż w tym czasie służył w wojsku, jego braci Ignaca i Władka oraz siostrę Marynę a także Stanisława, syna z pierwszego małżeństwa dziadka Michała. Babki Magdaleny Krawczyk na zdjęciu nie rozpoznałem, dlatego pozwalam sobie przesłać jej zdjęcie zamieszczone w książce: " W Puszczy Sandomierskiej" w stroju ludowym Lasowiaków. Stare zdjęcia uzupełniam posiadanym zdjęciem dzieci z przedszkola, na którym jako dziecko klęczę przed księdzem, Nie wiem który jest to rok, chyba 1939, skoro urodziłem się w 1935 r. Na zdjęciu tym z prawej strony jako drugą w górnym rzędzie rozpoznaję siostrę Tadeusza Czubata. Do galerii zdjęć pragnę dołączyć jeszcze moje  zdjęcie rodzinne z nieżyjącymi już rodzicami i bratem Henrykiem  oraz żyjącymi siostrami: Marysią mieszkającą na Wybrzeżu i Janiną Krawczyk-Włoch, autorką kilku powieści (również oddzielne jej zdjęcie  ze spotkania autorskiego). Następne zdjęcia to: Babcia Salomea Delekta, jej mąż Andrzej i zbiorowe ich zdjęcie z dziećmi: Zosią, Cesią, Staszkiem i małym Kazikiem, bez mojej mamy,która w tym czasie była na pracy zarobkowej we Francji - ale z moim ojcem i ze mną. Następne zdjęcie z 1947 r. dorosłych już dzieci Salomei i Andrzeja Delektów,(niestety również bez mojej mamy) : Cecylii żyjącej i mieszkającej w Krakowie, Stanisława, który zginął w wypadku samochodowym i zmarłych : syna Kazimierza, córki Zofii, jej męża  Antoniego Sitarza  oraz ich syna  Stanisława. Dołączam również zdjęcie babci Salomei z wnuczkami: Staszkiem,Kazią i Marysią.
     Z wyrazami szacunku i podziwem za zaangażowanie i dokonania Towarzystwa Przyjaciół Kamienia
Tadeusz Krawczyk
 
Post scriptum:
(...)
      Serdecznie dziękuję za przesłane zaproszenie na X jubileuszowe Spotkanie "Gwar-Kam". Tym razem zamierzam przyjechać z żoną i wnuczkami, zgodnie z intencją zaproszenia. Pragnę z dumą pokazać  wnuczkom nie tylko rodzinne strony, ale także pielęgnowane tradycje kulturalne. Moje zaproszenie na Gwar-Kam i wydrukowane ze strony TPK wspomnienia o Wiktorze Legutko przesłałem swojemu koledze ze szkolnej ławy w Kamieniu, lekarzowi Józefowi Januszowi urodzonemu w Krzywej Wsi a mieszkającemu w Brzesku, który z internetu nie korzysta. Może to go przekona?
(...)Już cieszę się ze zbliżającego  spotkania
Tadek

 
« PoczątekPoprzednia12345NastępnaOstatnie »

Strona 5 z 5

Kto jest online


     Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

Wsparcie działalności

 

Towarzystwo  Przyjaciół   Kamienia

 jest organizacją pożytku publicznego.

Można przekazać 1,5 % podatku

 W zeznaniu podatkowym należy wpisać:   KRS - 000 0037454

i deklarowaną kwotę podatku.

 

Wypełnij PIT on-line i przekaż 1.5% dla Towarzystwa Przyjaciół Kamienia

Copyright ? 2010 Towarzystwo Przyjaciół Kamienia. Design KrS, Valid XHTML, CSS