?roda, 20 lutego 2019r.
Home Listy Czytelników
Listy Czytelników

          Ostatnimi czasy dostajemy od Was- naszych gości, e-maile z różnymi informacjami, podziękowaniami i uwagami.

            Postanowiliśmy więc dodać nową zakładkę z otrzymanymi od Was listami. Przeglądając stare fotografie z naszej galerii i czytając na stronie artykuły, rozpoznajecie swoją rodzinę, sąsiadów i znajome okolice, a następnie wysyłacie nam swoje własne spostrzeżenia. Serdecznie Wam za to dziękujemy! Zachęcamy do współtworzenia naszej strony internetowej i przesyłania wszelkich informacji, uwag, opisów zdjęć i materiałów.


            W tym dziale będziemy umieszczać Wasze listy z materiałami, uwagami, wszelkie prośby i podziękowania. Jeśli macie jakiekolwiek materiały, informacje lub chcielibyście coś umieścić na naszej stronie, możecie wszystko to przesłać na adresy mailowe znajdujące się w dziale Kontakt lub za pomocą FORMULARZA KONTAKTOWEGOList Reinharda Schneikart na portalu społecznościowym Facebook

Hallo Kamien,
poprzez strone internetowa owarzystwa Przyjaciol Kamienia trafilem na wasza strone na Facebook. Kamien jest mi o tyle blizki poniewaz jest to wlasciwie moja ojczysta wioska. Poczatkiem czerwca b.r. mam zamiar Kamien odwiedzic ; po raz pierwszy !! Jestem Wam z tego powodu bardzo wdzieczny za wszystkie na Waszej stronie umieszczone zdjecia!!
 Do zobaczeniu w Kamieniu Rysiek(Reinhard) Sznajkart(Schneikart)"

 
List Pana Tadeusza Krawczyka

14 czerwca 2012 r.

 

Szanowny Prezesie Towarzystwa Przyjaciół Kamienia

Józku!


     Sprawiłeś mi wielką przyjemność, ofiarując książkę Twojego autorstwa: „Ochotnicza Straż Pożarna w Kamieniu. Fotografie, relacje, dokumenty”. Zgodnie z Twoją dedykacją, faktycznie odświeża ona pamięć i wspomnienia o rodzinnych stronach.
     Przeglądając zawarte w książce zdjęcia dostrzegłem wiele znanych mi osób, w podeszłym już wieku, w latach kiedy ja byłem w wieku szkolnym. Zdjęcia uczestników kolędy z Herodem przypomniały mi że po wyzwoleniu, dwa a może nawet trzy razy, brałem w niej czynny udział jako Anioł. Szkoda że nie mam zdjęć, ale to dlatego, że nikt z nas w tym czasie nie miał aparatu fotograficznego, bo to przecież było tuż po wojnie. Jest dla mnie swoistym ewenementem, napawającym jednocześnie dumą, że przecież w Kamieniu nie mieszkam już od 1949 roku, a tylko odwiedzałem rodziców w czasie wakacji i urlopów, a mimo to jestem do dzisiaj przez społeczność kamieńską przyjaźnie postrzegany.


     Twoja książka jest również cennym uzupełnieniem publikacji książkowych dr Andrzeja Ruraka i ks. Marka Storego o naszej „Małej Ojczyźnie”.


     Takie publikacje i cykliczna już impreza „Gwar-Kam” skutecznie wpływają na integrację środowiska. Zaliczyłem wszystkie spotkania i oczekuję następnych.


      Serdecznie dziękuję

 

Tadeusz. Krawczyk
 

 
List Lucyny Balcer

     Jestem pod wielkim wrażeniem pracy wykonanej przez twórców tej strony.


     Pozwoliłam sobie na przesłanie kilku zdjęć, które są w moim posiadaniu. Nie potrafię umiejscowić ich w czasie. Wiem, że ostatnie przedstawia pracę dzieci przy budowie Ośrodka Zdrowia.

Pozdrawiam

Lucyna Balcer

 

     Zdjęcia zostały umieszczone w folderze „Stare fotografie”, zaś zdjęcie z dziećmi, pracującymi przy budowie Ośrodka Zdrowia, w folderze „Gminny Ośrodek Zdrowia w Kamieniu”.

Op. MBałut
 

 
III List Tadeusza Krawczyka

Szanowny Pan Józef Czubat
PrezesTowarzystwa Przyjaciół Kamienia

W uzupełnieniu informacji o pobycie w Kamieniu Sławomira Mrożka, poniżej przesyłam spostrzeżenia (na ten temat) mojej siostry Janiny. Serdecznie pozdrawiam Przyjaciół.
Tadeusz Krawczyk

"Ukazał się pierwszy tom dzienników Sławomira Mrożka, obejmujący lata 1962 - 1969 (co zostało uznane za najbardziej oczekiwane wydarzenie literackie roku), niestety, wcześniejsze tomy, jak pisze sam Mrożek, zostały przez niego spalone. Na razie przeglądnęłam tylko z grubsza i z tego co się zorientowałam , są to zapiski typowo literackie, trochę filozofii, metafizyki, odniesien do literatury,bez codziennych czynności czy wydarzen z życia osobistego. Dopiero pod koniec trochę się odsłania po smierci żony. Piszę Ci o tym dlatego, że pisałeś do Kamienia o przebywaniu Mrożka u Kędziora. W książce nic o tym nie ma, ale jest seria zdjęć z dzieciństwa i z podpisów wynika, że żoną Antoniego Mrożka, (ojca Sławomira ) jest Zofia Kędzior (Ludwik Kedzior był jej kuzynem) i że w roku 1941 przebywali w Kamieniu. Są też dwa zdjęcia Sławomira. Na jednym jest z kolegą Alfredem Bareńskim (Bareński, może to błąd korektorski) a na drugim z kolegami (jest ich czworo) i podpisy Kamień 1941.
Pozdr. J.

 
II List Tateusza Krawczyka

Szanowny Panie Prezesie!


      Jeżeli to co piszę, byłoby interesujące dla moich Sympatycznych Rodaków, to proszę opublikować na stronie internetowej Towarzystwa Przyjaciół Kamienia. Serdecznie wszystkich pozdrawiam


Tadeusz Krawczyk

Wspomnienia Tadeusza Krawczyka

 
« PoczątekPoprzednia123NastępnaOstatnie »

Strona 2 z 3

Kto jest online


     Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 

Wsparcie działalności

 

Towarzystwo  Przyjaciół   Kamienia

 jest organizacją pożytku publicznego.

Można przekazać 1 % podatku

 W zeznaniu podatkowym należy wpisać:   KRS - 000 0037454

i deklarowaną kwotę podatku.

 

Wypełnij PIT on-line i przekaż 1% dla Towarzystwa Przyjaciół Kamienia

Copyright ? 2010 Towarzystwo Przyjaciół Kamienia. Design KrS, Valid XHTML, CSS