wtorek, 28 stycznia 2020r.
Home Listy Czytelników
Listy Czytelników

          Ostatnimi czasy dostajemy od Was- naszych gości, e-maile z różnymi informacjami, podziękowaniami i uwagami.

            Postanowiliśmy więc dodać nową zakładkę z otrzymanymi od Was listami. Przeglądając stare fotografie z naszej galerii i czytając na stronie artykuły, rozpoznajecie swoją rodzinę, sąsiadów i znajome okolice, a następnie wysyłacie nam swoje własne spostrzeżenia. Serdecznie Wam za to dziękujemy! Zachęcamy do współtworzenia naszej strony internetowej i przesyłania wszelkich informacji, uwag, opisów zdjęć i materiałów.


            W tym dziale będziemy umieszczać Wasze listy z materiałami, uwagami, wszelkie prośby i podziękowania. Jeśli macie jakiekolwiek materiały, informacje lub chcielibyście coś umieścić na naszej stronie, możecie wszystko to przesłać na adresy mailowe znajdujące się w dziale Kontakt lub za pomocą FORMULARZA KONTAKTOWEGOOdnośnie do artykułu o "Sokole" Kamień

     Na swojej stronie internetowej juniorzy KS Sokoła Kamień napisali:


     Na samym początku chcieliśmy podziękować panu Józefowi Czubat za ten piękny artykuł o naszej drużynie. Właśnie takie osoby jak pan Józef przypominają nam, że tak tworzy się historia, którą można wspominać za kilkanaście lat.


     Zapraszamy wszystkich do przeczytania tego artykułu i na stronę: http://tpkamien.pl/

 
List Reinharda Schneikart na portalu społecznościowym Facebook

Hallo Kamien,
poprzez strone internetowa owarzystwa Przyjaciol Kamienia trafilem na wasza strone na Facebook. Kamien jest mi o tyle blizki poniewaz jest to wlasciwie moja ojczysta wioska. Poczatkiem czerwca b.r. mam zamiar Kamien odwiedzic ; po raz pierwszy !! Jestem Wam z tego powodu bardzo wdzieczny za wszystkie na Waszej stronie umieszczone zdjecia!!
 Do zobaczeniu w Kamieniu Rysiek(Reinhard) Sznajkart(Schneikart)"

 
List Pana Tadeusza Krawczyka

14 czerwca 2012 r.

 

Szanowny Prezesie Towarzystwa Przyjaciół Kamienia

Józku!


     Sprawiłeś mi wielką przyjemność, ofiarując książkę Twojego autorstwa: „Ochotnicza Straż Pożarna w Kamieniu. Fotografie, relacje, dokumenty”. Zgodnie z Twoją dedykacją, faktycznie odświeża ona pamięć i wspomnienia o rodzinnych stronach.
     Przeglądając zawarte w książce zdjęcia dostrzegłem wiele znanych mi osób, w podeszłym już wieku, w latach kiedy ja byłem w wieku szkolnym. Zdjęcia uczestników kolędy z Herodem przypomniały mi że po wyzwoleniu, dwa a może nawet trzy razy, brałem w niej czynny udział jako Anioł. Szkoda że nie mam zdjęć, ale to dlatego, że nikt z nas w tym czasie nie miał aparatu fotograficznego, bo to przecież było tuż po wojnie. Jest dla mnie swoistym ewenementem, napawającym jednocześnie dumą, że przecież w Kamieniu nie mieszkam już od 1949 roku, a tylko odwiedzałem rodziców w czasie wakacji i urlopów, a mimo to jestem do dzisiaj przez społeczność kamieńską przyjaźnie postrzegany.


     Twoja książka jest również cennym uzupełnieniem publikacji książkowych dr Andrzeja Ruraka i ks. Marka Storego o naszej „Małej Ojczyźnie”.


     Takie publikacje i cykliczna już impreza „Gwar-Kam” skutecznie wpływają na integrację środowiska. Zaliczyłem wszystkie spotkania i oczekuję następnych.


      Serdecznie dziękuję

 

Tadeusz. Krawczyk
 

 
List Lucyny Balcer

     Jestem pod wielkim wrażeniem pracy wykonanej przez twórców tej strony.


     Pozwoliłam sobie na przesłanie kilku zdjęć, które są w moim posiadaniu. Nie potrafię umiejscowić ich w czasie. Wiem, że ostatnie przedstawia pracę dzieci przy budowie Ośrodka Zdrowia.

Pozdrawiam

Lucyna Balcer

 

     Zdjęcia zostały umieszczone w folderze „Stare fotografie”, zaś zdjęcie z dziećmi, pracującymi przy budowie Ośrodka Zdrowia, w folderze „Gminny Ośrodek Zdrowia w Kamieniu”.

Op. MBałut
 

 
III List Tadeusza Krawczyka

Szanowny Pan Józef Czubat
PrezesTowarzystwa Przyjaciół Kamienia

W uzupełnieniu informacji o pobycie w Kamieniu Sławomira Mrożka, poniżej przesyłam spostrzeżenia (na ten temat) mojej siostry Janiny. Serdecznie pozdrawiam Przyjaciół.
Tadeusz Krawczyk

"Ukazał się pierwszy tom dzienników Sławomira Mrożka, obejmujący lata 1962 - 1969 (co zostało uznane za najbardziej oczekiwane wydarzenie literackie roku), niestety, wcześniejsze tomy, jak pisze sam Mrożek, zostały przez niego spalone. Na razie przeglądnęłam tylko z grubsza i z tego co się zorientowałam , są to zapiski typowo literackie, trochę filozofii, metafizyki, odniesien do literatury,bez codziennych czynności czy wydarzen z życia osobistego. Dopiero pod koniec trochę się odsłania po smierci żony. Piszę Ci o tym dlatego, że pisałeś do Kamienia o przebywaniu Mrożka u Kędziora. W książce nic o tym nie ma, ale jest seria zdjęć z dzieciństwa i z podpisów wynika, że żoną Antoniego Mrożka, (ojca Sławomira ) jest Zofia Kędzior (Ludwik Kedzior był jej kuzynem) i że w roku 1941 przebywali w Kamieniu. Są też dwa zdjęcia Sławomira. Na jednym jest z kolegą Alfredem Bareńskim (Bareński, może to błąd korektorski) a na drugim z kolegami (jest ich czworo) i podpisy Kamień 1941.
Pozdr. J.

 
« PoczątekPoprzednia123NastępnaOstatnie »

Strona 2 z 3

Kto jest online


     Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Wsparcie działalności

 

Towarzystwo  Przyjaciół   Kamienia

 jest organizacją pożytku publicznego.

Można przekazać 1 % podatku

 W zeznaniu podatkowym należy wpisać:   KRS - 000 0037454

i deklarowaną kwotę podatku.

 

Wypełnij PIT on-line i przekaż 1% dla Towarzystwa Przyjaciół Kamienia

Copyright ? 2010 Towarzystwo Przyjaciół Kamienia. Design KrS, Valid XHTML, CSS