środa, 22 maja 2024r.
Home Listy Czytelników
Listy Czytelników

          Ostatnimi czasy dostajemy od Was- naszych gości, e-maile z różnymi informacjami, podziękowaniami i uwagami.

            Postanowiliśmy więc dodać nową zakładkę z otrzymanymi od Was listami. Przeglądając stare fotografie z naszej galerii i czytając na stronie artykuły, rozpoznajecie swoją rodzinę, sąsiadów i znajome okolice, a następnie wysyłacie nam swoje własne spostrzeżenia. Serdecznie Wam za to dziękujemy! Zachęcamy do współtworzenia naszej strony internetowej i przesyłania wszelkich informacji, uwag, opisów zdjęć i materiałów.


            W tym dziale będziemy umieszczać Wasze listy z materiałami, uwagami, wszelkie prośby i podziękowania. Jeśli macie jakiekolwiek materiały, informacje lub chcielibyście coś umieścić na naszej stronie, możecie wszystko to przesłać na adresy mailowe znajdujące się w dziale Kontakt lub za pomocą FORMULARZA KONTAKTOWEGOList Pani Urszuli Posłuszny

Dzień dobry :)

     Dopiero dzisiaj przeczytałam artykuł o 35-leciu Towarzystwa Przyjaciół Kamienia. Gratuluję takiego jubileuszu, który świadczy o zainteresowaniu otoczenia i wytrwałości członków TP. Gratuluję szczególnie Panu, jako osobie nie tylko zaangażowanej w sprawy regionu, ale też posiadającej sporą wiedzę o gminie, jej historii i mieszkańcach.
Oczywiście z zaskoczeniem przeczytałam w artykule również swoje nazwisko. Mój wkład jest szczątkowy, ale z całą pewnością jestem entuzjastką Waszej działalności i w ogóle regionu, który w pewnym sensie traktuję jak "ojcowiznę" :)

     Zachwyciły mnie również zupełnie nowe dla mnie opisy Lasowiaków z 1901 roku! W wolnej chwili na pewno poszerzę opis ludności i lokalnych zwyczajów o to nowe cenne źródło. Wiem, że wiele osób ucieszy sam fakt, że jest tam mowa o Mazurach, a nie Lasowiakach. Dla mnie jednak to tylko kwestia nomenklatury :)

     Jeszcze raz dziękuję za wyróżnienie i pozdrawiam

Urszula Posłuszny

 
List Pana Grzegorza Bogunia

Szanowny Panie Prezesie

Serdecznie dziękuję za opublikowanie na łamach strony towarzystwa artykułu "Mazury spod Kamienia" bo to chyba jedyne takie źródło opisujące XIX-wieczny jeszcze Kamień i jego mieszkańców. Myślę, że Kamieniacy w kraju i na świecie przeczytają go z ogromnym zainteresowaniem. Przesyłam panu kolejny artykuł wydany w "Nowinach Rzeszowskich" z 1972 r. nr 357, str. 3.

Pozdrawiam

G. Boguń

28.11.2020

 
List Pana Sławomira Kułacza

Szanowny Panie Prezesie!

Dziękuję za niespodziewaną przesyłkę, którą znalazłem dziś w skrzynce pocztowej.

Gratuluję wspaniałej inicjatywy wydania Rocznika! Robi bardzo dobre wrażenie. Postaram się napisać coś do przyszłorocznej edycji.

Nie pamiętam już dziś, czy podziękowałem za przesłaną przez Pana jeszcze w lecie kopię niemieckiej książki o Nowym Kamieniu, więc dziękuję serdecznie. Jest to zbiór materiałów o bardzo różnej szczegółowości, więc raczej nie warto jej tłumaczyć i wydać w takiej formie. Jest jednak wartościowa i mogę posłużyć swoją znajomością niemieckiego i potłumaczyć fragmenty, jeśli będzie zainteresowanie.

Serdecznie pozdrawiam

Sławomir Kułacz

 
List Pani Urszuli Posłuszny

Witam serdecznie :)

Panie Józefie, bardzo dziękuję za przesłanie publikacji. Jest mi niezmiernie miło mieć taką pamiątkę dotyczącą mojej rodziny. Tekst drukowany ma wielką moc. Moja 8-letnia córka bardzo się przejęła tym, że "jesteśmy w książce" :D

Z zainteresowaniem przeczytałam również inne biografie i wspomnienia. Są dla mnie niezwykle interesujące. Dzięki nim łatwiej mi jest wyobrazić sobie, jak wyglądało życie moich pradziadków. Gdyby każdy region miał takich społeczników, jak Pan i pana współpracownicy, nasza lokalna historia byłaby postrzegana jako ciekawa, barwna i wielowątkowa. Dlatego co jakiś czas zaglądam na stronę TP Kamień i staram się być na bieżąco ze sprawami (historycznymi) mojej "małej Ojczyzny" :)

Pozdrawiam serdecznie

Ula

12.02.2020

 
List Pana Tadeusza Krawczyka

Pana Andrzeja znałem bardzo dobrze. Przez lata byłem klientem jego pracowni krawieckiej. Był człowiekiem otwartym i ciekawym świata. Uwielbiał dyskusje. Mimo że byłem od niego o 15 lat młodszy, to przychodząc do przymiarki rezerwowałem sobie czas na dłuższą rozmowę, bo wiadomo było że taka będzie. Jego pasją była także gra w brydża. Jeżeli nie mieliśmy czwartego, to wiadomo było, że mimo nawału pracy Pan Andrzej nie odmówi.

Tadeusz Krawczyk

 
« PoczątekPoprzednia12345NastępnaOstatnie »

Strona 2 z 5

Kto jest online


     Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

Wsparcie działalności

 

Towarzystwo  Przyjaciół   Kamienia

 jest organizacją pożytku publicznego.

Można przekazać 1,5 % podatku

 W zeznaniu podatkowym należy wpisać:   KRS - 000 0037454

i deklarowaną kwotę podatku.

 

Wypełnij PIT on-line i przekaż 1.5% dla Towarzystwa Przyjaciół Kamienia

Copyright ? 2010 Towarzystwo Przyjaciół Kamienia. Design KrS, Valid XHTML, CSS