czwartek, 01 czerwca 2023r.
Home Listy Czytelników
Listy Czytelników

          Ostatnimi czasy dostajemy od Was- naszych gości, e-maile z różnymi informacjami, podziękowaniami i uwagami.

            Postanowiliśmy więc dodać nową zakładkę z otrzymanymi od Was listami. Przeglądając stare fotografie z naszej galerii i czytając na stronie artykuły, rozpoznajecie swoją rodzinę, sąsiadów i znajome okolice, a następnie wysyłacie nam swoje własne spostrzeżenia. Serdecznie Wam za to dziękujemy! Zachęcamy do współtworzenia naszej strony internetowej i przesyłania wszelkich informacji, uwag, opisów zdjęć i materiałów.


            W tym dziale będziemy umieszczać Wasze listy z materiałami, uwagami, wszelkie prośby i podziękowania. Jeśli macie jakiekolwiek materiały, informacje lub chcielibyście coś umieścić na naszej stronie, możecie wszystko to przesłać na adresy mailowe znajdujące się w dziale Kontakt lub za pomocą FORMULARZA KONTAKTOWEGOList Pana Grzegorza Bogunia

Szanowny Panie Prezesie

Serdecznie dziękuję za opublikowanie na łamach strony towarzystwa artykułu "Mazury spod Kamienia" bo to chyba jedyne takie źródło opisujące XIX-wieczny jeszcze Kamień i jego mieszkańców. Myślę, że Kamieniacy w kraju i na świecie przeczytają go z ogromnym zainteresowaniem. Przesyłam panu kolejny artykuł wydany w "Nowinach Rzeszowskich" z 1972 r. nr 357, str. 3.

Pozdrawiam

G. Boguń

28.11.2020

 
List Pana Sławomira Kułacza

Szanowny Panie Prezesie!

Dziękuję za niespodziewaną przesyłkę, którą znalazłem dziś w skrzynce pocztowej.

Gratuluję wspaniałej inicjatywy wydania Rocznika! Robi bardzo dobre wrażenie. Postaram się napisać coś do przyszłorocznej edycji.

Nie pamiętam już dziś, czy podziękowałem za przesłaną przez Pana jeszcze w lecie kopię niemieckiej książki o Nowym Kamieniu, więc dziękuję serdecznie. Jest to zbiór materiałów o bardzo różnej szczegółowości, więc raczej nie warto jej tłumaczyć i wydać w takiej formie. Jest jednak wartościowa i mogę posłużyć swoją znajomością niemieckiego i potłumaczyć fragmenty, jeśli będzie zainteresowanie.

Serdecznie pozdrawiam

Sławomir Kułacz

 
List Pani Urszuli Posłuszny

Witam serdecznie :)

Panie Józefie, bardzo dziękuję za przesłanie publikacji. Jest mi niezmiernie miło mieć taką pamiątkę dotyczącą mojej rodziny. Tekst drukowany ma wielką moc. Moja 8-letnia córka bardzo się przejęła tym, że "jesteśmy w książce" :D

Z zainteresowaniem przeczytałam również inne biografie i wspomnienia. Są dla mnie niezwykle interesujące. Dzięki nim łatwiej mi jest wyobrazić sobie, jak wyglądało życie moich pradziadków. Gdyby każdy region miał takich społeczników, jak Pan i pana współpracownicy, nasza lokalna historia byłaby postrzegana jako ciekawa, barwna i wielowątkowa. Dlatego co jakiś czas zaglądam na stronę TP Kamień i staram się być na bieżąco ze sprawami (historycznymi) mojej "małej Ojczyzny" :)

Pozdrawiam serdecznie

Ula

12.02.2020

 
List Pana Tadeusza Krawczyka

Pana Andrzeja znałem bardzo dobrze. Przez lata byłem klientem jego pracowni krawieckiej. Był człowiekiem otwartym i ciekawym świata. Uwielbiał dyskusje. Mimo że byłem od niego o 15 lat młodszy, to przychodząc do przymiarki rezerwowałem sobie czas na dłuższą rozmowę, bo wiadomo było że taka będzie. Jego pasją była także gra w brydża. Jeżeli nie mieliśmy czwartego, to wiadomo było, że mimo nawału pracy Pan Andrzej nie odmówi.

Tadeusz Krawczyk

 
List Pani Anny Pawlik-Wywrot

To po prostu niesłychane jak wielką potęgą jest Internet i dobra wola!

Rewelacja, odnaleźli się potomkowie ówczesnych sąsiadów, dziękuję Panu bardzo za te fantastyczne wiadomości! Anna Pawlik to przecież moja rodzona babcia, w tym akcie urodzenia była już wdową, więc wpis urodzenia jest raczej po roku 1904.

Bardzo chciałabym nawiązać kontakt z Panią Urszulą, autorką poniższego maila, proszę bardzo przekazać moją prośbę i namiary do mnie, kto wie co się jeszcze odnajdzie w Kamieniu!

Łączę pozdrowienia

Anna Pawlik-Wywrot

09.02.2020

 
« PoczątekPoprzednia12345NastępnaOstatnie »

Strona 2 z 5

Kto jest online


     Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 

Wsparcie działalności

 

Towarzystwo  Przyjaciół   Kamienia

 jest organizacją pożytku publicznego.

Można przekazać 1,5 % podatku

 W zeznaniu podatkowym należy wpisać:   KRS - 000 0037454

i deklarowaną kwotę podatku.

 

Wypełnij PIT on-line i przekaż 1.5% dla Towarzystwa Przyjaciół Kamienia

Copyright ? 2010 Towarzystwo Przyjaciół Kamienia. Design KrS, Valid XHTML, CSS